default-logo
Bizi Arayın : ‭0 (531) 436 20 63
GSM : ‭0 (532) 301 59 40
info@akupunkturmerkeziankara.com

Neden Akupunktur?

Mayıs 26, 2014

Tedaviler

Genetik olmayan ve Ameliyat ihtiyacı olmayan her hastalık AKUPUNKTUR ile tedavi edilebilir. AKUPUNKTUR ‘un semptoma (belirtilere) karşı değil, sebebe karşı yöneltilen bir tedavi metodu olduğunu unutmamak gerekir.

1) Alışkanlıkların tedavisi : sigara, alkol ve madde bağımlılıklarının tedavisi, fazla yemenin tedavisi.

2) Ağrılı romatizmal hastalıklar: bel ve boyun ağrıları, fıtıklar, diz ağrısı, epikondilit, tenisçi dirseği, Depuitren hastalığı.

3) Kadın hastalıkları: amenore (adet görememe), ağrılı adet görme, düzensiz adet görme, vajinismus, menapoz sendromu, premenstruel sendrom (adet öncesi sıkıntılar), doğum sonu depresyonu.

4) Solunum yolu rahatsızlıkları: rinit, sinüzit, otit, larinjit ve faranjit, az işitme, kulak çınlaması (tinnutus), bronşiyel astım

5) Deri hastalıkları: zona, egzama , ürtiker ve alerjik dermatit, akne ve vitiligo, aşırı el ve ayak terlemeleri

6) Sindirim sistemi hastalıkları: mide ülseri, gastrit, karın şişmeleri ve gazları, bulantı ve kusmalar, kolit, bilier dizkinezi, hepatit, hemoroid, kabızlık, ishal, diş ağrıları.

7) hastalıkları: ritim bozuklukları, hipertansiyon , hipotansiyon, ödem ve filebitler, nefes zorluğu (darlığı)

8) Endokrin bozukluklar: diabet, hipertiroidi, obezite, hipofizer yetmezlik.

9) Nörolojik hastalıklar: stres, nevrasteni, depresyon , uyku bozuklukları(uyuyamama, fazla uyku, uyuklama) korkular ve kekemelik, migren ve başağrıları,yüz felci ve nevraljileri, vertigo ve denge bozuklukları, Meniere’ hastalığı,regeminal nevralji, kas hastalıkları, Fantom ağrıları

10) Genitouriner bozuklukları: frigidite, cinsel fonksiyon bozuklukları, impotans, Enuresis nokturna (gece altına kaçırma) ve inkontinans, sistit

11) Estetik Tedaviler: elektroselulolipoliz ve elektrolifting, yüz ve karın germe, selülitlerin tedavisi, göbek ve uyluk bölgesindeki yağların atılması.

Yazar Hakkında